Priredba povodom Dana škole

Svečana priredba povodom 114.rođendana OŠ "Svetozar Marković" održana je 14.decembra u Narodnom pozorištu sa početkom u 17 časova.

Priredbi su prisustvovali učenici, nastavnici, roditelji, predstavnici lokalne samouprave i mnogi drugi prijatelji ove Škole pored reke.

Tema ovogodišnje priredbe za Dan škole bila je PISMENOST. Učenici su, kroz osvrt na početke srpske pismenosti, ali i kroz skečeve na lokalnom govoru i iz svakodnevnog školskog života, pokušali da nam dočaraju šta to, zapravo, znači BITI PISMEN.Naučili smo da je pismenost veoma širok pojam i da osim osnovne pismenosti, postoje još i matematička i informatička pismenost, kao i to da je od svega ipak najbitnija PISMENOST SRCA.

Priredbu su svojom tačkom upotpunili i učenici-pobratimi iz Makedonije. Na kraju priredbe su tradicionalno podeljene nagrade učenicima koji su bili najuspešniji na takmičenjima u prethodnoj školskoj godini, kao i njihovim nastavnicima.