Nedelja istraživača

Centar za stručno usavršavanje u Leskovcu je organizovao nedelјu istraživača od 23- 27. septembra 2019. godine.

Prvog dana  ove manifestacije stariji  „Svetozarci„  su sa nastavnicom Vesnom Stojanović išli u obilazak  Tehnološkog fakulteta u Leskovcu.Tom prilikom su saznali  kako izgleda  život naučnika u laboratoriji. Upoznali su se sa  istraživačkim  procesom od pripreme do izvođenja, u  laboratorijama  opremlјenim  modernim instrumentima za nastavnu i naučno-istraživačku delatnost.Imal i su priliku da  uporede  nekadašnje i sadašnje uređaje u svetu nauke .

Mlađi  „Svetozarci“ su  sa svojom učitelјicom Jelenom Strahinjić igrali  u dvorištu Šop Đokićeve kuće, tokom trećeg dana manifestacije, igru „Eelement u pokretu“. Ovu igru su za njih i za ostale radoznale mališane pripremile nastavnice hemije Vesna Stojanovć i Dragana Marković. Nakon toga su uživali u ogledima iz fizike i hemije. ž

Nјihovo interesovanje za nauku podržala je svojim prisustvom i direktorka škole Tamara  Janković.