Predmetna 2021/2022

Uspeh naših učenika na 53. Opštinskoj smotri recitatora

U subotu, 26. marta 2022. godine, u Leskovačkom kulturnom centru, za punkt Grada Leskovca održana je Opštinska smotra recitatora „Pesniče naroda mog“. Takmičari su prema uzrastu bili podeljeni  u tri kategorije: mlađi uzrast (od 1. do 4. razreda), srednji (od 5. do 8. razreda) i stariji (učenici srednjih škola).

Na smotri su učestvovali i recitatori naše škole i ostvarili veoma zapažene rezultate. Na okružni nivo takmičenja plasiralo se petoro učenika, a to su:

• Hana Marija Simić, VII/2, koja je svoj talenat iskazala govoreći pesmu Ane Ristović „Gledajući u drveće“ (mentor Ljubinka Đorđević) – 1. mesto;
  • Anđelka Gligorijević, VIII/2, recitovala je pesmu Nedeljka Popadića „Najgori tata u gradu“ (mentor Milena Stevanović) – 3. mesto;
  • Natalija Cakić, VIII/3, kazivala je pesmu Desanke Maksimović „Pismo“ (mentor Milena Stevanović) – 3. mesto;
  • Milica Stojanović, VI/2, govorila je stihove pesme Alekse Šantića „O, klasje moje“ (mentor Ana Stanković) – 3. mesto i
  • Bogdan Đorđević, III/1, publici se predstavio pesmom Andrije Miloševića „Tužni ruža“ (mentor Olivera Đorđević).

Čestitamo učenicima i njihovim mentorima i želimo im mnogo uspeha na predstojećim takmičenjima!