Predmetna 2022/2023

Evropska prvakinja u karateu

Na nedavno održanom 36. Evropskom prvenstvu u tradicionalnom karateu u Beogradu Natalija Stevanović, učenica VII/4 odeljenja Osnovne škole "Svetozar Marković" u Leskovcu, postala je prvak Evrope u disciplini Kate pojedinačno osvojivši zlatnu medalju, a pored te zlatne medalje je osvojila još dve srebrne medalje u disciplinama Fukugo i Kogo.

Natalija, inače, trenira karate od svoje osme godine u KK "UNSU" Leskovac kod trenera Jelene Stanojević kojoj duguje neizmernu zahvalnost za sve dosadašnje uspehe koje je postigla na raznim takmičenjima na kojima je učestvovala do sada. Natalija trenutno poseduje Braon 2 pojas sa željom da uskoro dođe do crnog pojasa, tj. da ujedno postane majstor karatea.
Sve čestitke našoj snažnoj Nataliji!