Predmetna 2018/2019

Gostovanje u OŠ "Vožd Karađorđe"

U sredu 14. novembra OŠ,,Vožd Karađorđe" je proslavila svoj 29. rođendan.

Sportski turnir Dnevnog boravka “Duga”

Povodom obeležavanja 50 godina postojanja Dnevnog boravka “Duga” održan je turnir.

Ulične trke povodom Dana grada Leskovca

U nizu manifestacija kojim je obeležen Dan grada održana je i trka povodom oslobođenja Leskovca. Pravo na učešće imali su svi.

Preventivno delovanje u cilju sprečavanja ranih – dečjih brakova kod Roma

Dana 06.11.2018. godine održana je radionica, u okviru projekta ,,Preventivno delovanje u cilju sprečavanja ranih – dečjih brakova kod Roma“, za učenike romske nacionalnosti OŠ ,,Svetozar Marković“ u Leskovcu.

Literarno veče u OŠ “Kosta Stamenković”

Povodom Dana škole OŠ “Kosta Stamenković” organizovano je literarno veče u četvrtak 11.10.2018.

Osmaci na ekskurziji

Vreme izvođenja:  od 30. 9. 2018 do 2. 10. 2018. godine.

Relacija:  Leskovac – Fruška gora – Sremski Karlovci – Novi Sad – Novi Bečej – Subotica – Palić – Novi Sad – Petrovaradin – Leskovac

Dugometražni razgovor sa Stefanom Tićmijem

Poslednjih nekoliko meseci Stefan Tićmi, mladi leskovački pisac, je česta tema među čitačima, ali i među decom koju retko svrstavamo u ovu grupu.

Izlet do manastira Kalenić i Ljubostinja

U sredu 10.oktobra svi učesnici likovne kolonije “Na krilima mašte” i takmičenja u kazivanju duhovne poezije išli su na izlet do manastira Kalenić i Ljubostinja sa svojim nastavnicima u organizaciji Doma kulture u Pečenjevcu.

Književno veče u Narodnoj biblioteci

Povodom 50 godina postojanja dečjeg odeljenja Narodne biblioteke “Radoje Domanović” u Leskovcu organizovano je književno veće „Čitanje misli“ u utorak 2.10.2018. godine.