Predmetna 2018/2019

Lepa akcija: Učenici očistili sneg oko škole

Spojili lepo, vaspitno i korisno. Umesto časa fizičkog vaspitanja, “sedmaci“ i njihov profesor, očistili trotoar ispred škole “Svetozar Marković“.

Predavanje o prevenciji narkomanije

U petak, 21.12.2018.godine održana su predavanja u prostorijama škola na temu prevencija narkomanije.

Radionica  “Čestitka dobrodošlice”

Dana 10. 12. 2018.god sa početkom u 10 sati održana je radionica “Čestitka dobrodošlice” povodom Dana škole.

Druga nagrada LKC-a za najbolji novogodišnji ukras

U susret novogodišnjim praznicima sve škole i institucije kulture uzele su učešće u raznovrsnim aktivnostima kako bi deca školskog uzrasta uživala u pretprazničnom raspoloženju. Takav je i novogodišnji konkurs Leskovačkog kulturnog centra u kome je učestvovalo sedam gradskih škola, uklјučujući i našu.

LKC je podelio 50 loptica od stiropora od kojih su učenici pravili novogodišnje ukrase. Napravlјene ukrase su vraćali Kulturnom centru gde je žiri odabrao najbolјe radove.

Na ovom konkursu Aleksa Milić, učenik 6.razreda, osvojio je 2. nagradu.

Osim nagradnog, konkurs ima i humanitarni karakter jer se svi napravlјeni ukrasi prodaju ispred Kulturnog centra.

Literarno veče povodom 114. rodjendana škole

Muzičko-poetsko veče održano je u sredu 12.12.2018.godine u okviru aktivnosti u nedelјi obeležavanja Dana škole.

Izložba fotografija u Leskovačkom kultrunom centru

Povodom obeležavanja Dana škole u ponedelјak 10. decembra održana je izložba učeničkih fotografija u galeriji Leskovačkog kulturnog centra u saradnji sa foto-kino klubom koji je izvršio selekciju najuspešnijih  fotografija nastalih na časovima likovne kulture.

Dana 21.12.2018.sa pocetkom u 12 sati održana je radionica povodom Nove godine sa učenicima petog razreda.

Matematički kviz

Među mnogobrojnim aktivnostima povodom Dana škole i matematika je našla svoje mesto u vidu matematičkog kviza" I to je matematika", održanog 11.12.2018. u 17h.

Državno prvenstvo u plivanju

Državno prvenstvo u plivanju održano je  5.12.2018. godine u Kragujevcu.