Predmetna 2018/2019

Preduzetništvo

Ministarstvo prosvete je u ovoj školskoj godini, između ostalih, pokrenulo i obiman projekat o školskom preduzetništvu. Učesnici ovog projekta bile su nekolicina gradskih škola među kojima i naša. Cilј projekta je promovisanje školskog preduzetništva sa posebnim akcentom na razvijanje Učeničkih zadruga.

Republičko takmičenje iz TIO i TiT

Republičko takmičenje iz TIO i TiT odrzano je 17. i 18. maja u Paraćinu u OŠ "Djura Jakšić".

Turnir u stonom tenisu

Učenici OŠ "Svetozar Marković", OŠ "Vasa Pelagić" i OŠ "Trajko Stamenković" bili su učesnici turnira u stonom tenisu u OŠ “Trajko Stamenković”

Republičko takmičenje iz biologije

Republičko takmičenje održano je 26.5. u Beogradu.Učenica 7/5 Isidora Janjić učestvovala je i osvojila 77 poena.

Petaci na ekskurziji

Vreme izvođenja:  od 16. 5. 2019 do 17. 5. 2019. godine.

Relacija:  Leskovac – Kruševac – Ljubostinja – Žiča – Kragujevac – Beograd - Leskovac

Green fest

U skoli Trajko Stamenković povodom dana škole održan je Green fest na kome smo i mi učestvovali.

Radionca "Romsko dete slika"

Dom kulture Roma iz leskovca u sa radnji sa Domom kulture iz Vučja i dve osnovne škole, “Svetozar Marković” i “Petar Tasić” organizovao je sedmu po redu likovnu koloniju pod nazivom  “Romsko dete slika”.

Odlazak u Ohrid - poseta bratimlјenoj školi OU ,,Vančo Nikoleski”

Svake godine naša škola tokom maja odlazi u Ohrid, a povod je Dan škole OU ,, Vančo Nikoleski” iz Leskoeca.Tako je bilo i ove godine, posetili smo naše pobratime i divno se družili.

Dan Evrope

Povodom Dana Evrope Narodna biblioteka „Radoje Domanović“ raspisala je literarni konkurs na temu Sloboda kao izvor sreće. Naši literarci u obe kategorije osvojili su nagrade u konkurenciji od 130 radova na nivou grada, a škola je dobila ѕahvalnicu za najveći broj poslatih radova.