Razredna - 2019/2020

Mali novinari i dečija prava

U utorak, 8. oktobra, članovi literarno-novinarske sekcije su učestvovali u radionici o dečijim pravima i obavezama koju su organizovale i vodile učiteljice Ana Gavrilović i Sanela Ćirić. Radionica je održana povodom obeležavanja Dečije nedelje.

Cilj ove radionice je bio: promovisanje dečijih prava i njihovo proučavanje, prikazivanje dečijih prava na različite načine, razvijanje saradnje kroz grupni oblik rada.

Učiteljica Ana je male novinare upoznala sa nastankom i značajem Konvencije o pravima dece. Odgledan je film „Nije teško biti fin“ koji govori o pravima i kršenju tih prava u školi. Deca su iznosila svoje utiske o filmu, a zatim su, podeljeni u grupe, pisali kraće tekstove i pripremali se da ih izvedu.

Svi su aktivno učestvovali i uživali gledajući izvođenja koja su pripremili mali novinari. Kao rezultat rada na ovoj radionici nastao je film Dečija prava i obaveze.