Razredna - 2021/2022

Volimo knjige

Razredna nastava je 1.aprila, uoči Dana knjige za decu organizovala različite aktivnosti. Učenici III/1 su uradili pano sa prikazom omiljenih knjiga, učenici III/2 su predstavljali knjige koje čitaju, a u II/3 je organizovana radionica „Naše knjige“.

Cilj ovih aktivnosti bio je promovisanje knjiga za decu i razvijanje interesovanja za čitanje.

Učenici III razreda su u učionici postavili štand omiljenih knjiga različitih žanrova. Tu su se našli avanturistički romani za decu, bajke, enciklopedije. Učenici su čitali zanimljivosti iz enciklopedija i časopisa za decu, crtali i pisali prikaze knjiga za decu.

Gost drugaka bila je mama Aleksandra Stanković. Ona je deci čitala odlomke iz poznatih knjiga. U drugom delu radionice „Naše knjige“ drugaci su po grupama pravili svoje knjige na teme koje su sami odabrali.

Svi učenici su uživali u druženju i sticanju novih znanja.