Razredna - 2023-2024

ROSA DAN PEŠAČENJA

Planinarski Savez Srbije je 23. 9. 2023. godine organizivao najveću planinarsku manifestaciju Dan pešačenja pod sloganom KORAK BLIŽE ZDRAVLJU. Dan pešačenja predstavlja poziv javnosti u Srbiji da se toga dana pokrenu i naprave korak bliže zdravlju.


Naši najmlađi učenici Tadija Žunić 2/1 i Ranko Stojiljković 2/1 su sa svojom učiteljicom Anom Gavrilović i roditeljima podržali manifestaciju. U saradnji naše škole sa PK "Kukavica" učesnici su prešli kružnu edukativnu stazu od 7,7 km na Vlasinskom jezeru.

Prvi dan jeseni bio je okupan suncem, tako da su obronci Čemernika izgledali još lepše, a druženje u prirodi nezaboravno. Pored druženja Tadija i Ranko su naučili mnogo novih i zanimljivih sadržaja o Čemerniku, Vlasinskom jezeru, biljkama, životinjama, zdravim stilovima života.

Zahvaljujemo se Snežani Mitić, sportskom učitelju planinarstva, ispred PK "Kukavica" na saradnji i pozivu. Ovo je još jedan primer dobre saradnje naše škole i roditelja dece, sada već uspešnim akademskim građanima.

Kontakt

Osnovna škola "Svetozar Marković" Leskovac

e-mail: svetozarmarkovicle@yahoo.com

Telefon: 016/243244

© 2017 OŠ "Svetozar Marković" Leskovac All Rights Reserved.

Main Menu