Aktivnosti učeničkog parlamenta 2018/2019

Sneško Belić

Planom rada Đačkog parlamenta predviđena je akcija "Pravimo Sneška Belića". U izvođenju akcije su učestvovali članovi parlamenta i još neki učenici osmog razreda.

Maskenbal

U petak, 26.10.2018.godine, održan je, sada već tradicionalni, maskenbal. Učenički parlament je organizovao žurku za učenike šestog, sedmog i osmog razreda.

Kviz za predstavnike učeničkih parlamenata

Četiri ekipe, među kojima je bila i ekipa naše škole, sastavljene od predstavnika učeničkih parlamenata, učestvovale su u kvizu u ponedeljak, 10. decembra 2018. godine.

Parlamentarci u akciji

Parlamentarci naše škole su se pridružili obeležavanju Dečije nedelјe. U petak, 5.oktobra posadili su dve smrče u dvorište škole. Sadnice su dobili od JP Srbija šume.

Parlamentarci za petake

Učenički parlament je negujući vršnjačku edukaciju ove godine održao prezentaciju o svemiru za učenike petog razreda  u sredu  u svečanoj sali školi.

Turnir u basketu

U organizaciji Učeničkog parlamenta  Osnovne škole „Svetozar Marković“  21.09.2018. godine održan je tradicionalni  humanitarni turnir u basketu „3 na 3“.

Prikupljen novac namenjen je drugarima koji su u teškoj materijalnoj situaciji.