Aktivnosti učeničkog parlamenta 2018/2019

Parlamentarci za petake

Učenički parlament je negujući vršnjačku edukaciju ove godine održao prezentaciju o svemiru za učenike petog razreda  u sredu  u svečanoj sali školi.

Turnir u basketu

U organizaciji Učeničkog parlamenta  Osnovne škole „Svetozar Marković“  21.09.2018. godine održan je tradicionalni  humanitarni turnir u basketu „3 na 3“.

Prikupljen novac namenjen je drugarima koji su u teškoj materijalnoj situaciji.

Maskenbal

U petak, 26.10.2018.godine, održan je, sada već tradicionalni, maskenbal. Učenički parlament je organizovao žurku za učenike šestog, sedmog i osmog razreda.

Članovi Učeničkog parlamanta u školskoj 2018/2019. godini

Učenički parlament je zakonom zagarantovana formalna institucija, koja učenicima omogućava demokratski način udruživanja radi zastupanja interesa svih učenika u školi, kao i učešće učenika u donošenju odluka koje se njih neposredno tiču.

Parlamentarci u akciji

Parlamentarci naše škole su se pridružili obeležavanju Dečije nedelјe. U petak, 5.oktobra posadili su dve smrče u dvorište škole. Sadnice su dobili od JP Srbija šume.