Razredna - 2023-2024

Između dve vatre-opštinsko takmičenje

U utorak 16.4.2024. na održanom opštinskom takmičenju u igrama „Između dve vatre“, u konkurenciji osnovnih škola, naši mali predstavnici, učenici drugog razreda, pokazali su da
su u ovom trenutku najveštiji i plasirali su se u dalji krug takmičenja.

U susret Vaskrsu

Dana 18.04.2024. god. u odeljenju II1 održana je radionica na temu "Jaje izvor života i simbol vaskrsenja", kojom smo uspešno ponovili, povezali i na neki način primenili stečena znanja iz predmeta Priroda i društvo i Verska nastava. Deca su uživala u kreativnom stvaralaštvu. Produkti rada su nam izmamili osmehe na lice. Nadamo se da ćemo i Vaskrs dočekati u istom raspoloženju.

Učiteljica Ana Gavrilović
Veroučiteljica Katarina Jović

Opštinsko takmičenju u šahu

Dana 24.02.2024.g. održano je opštinsko takmičenju u šahu za učenike od prvog do osmog razreda. Takmičenje je održano u školi u Pečenjevcu gde su učestvovali i učenici naše škole. Na takmičenju sa našim učenicima bio je prisutan učitelj Dragan Jovanović. Bilo je ukupno sedam naših učenika. Postignut je sledeći uspeh:

Hoćemo li uspeti da je sačuvamo?

Naši najmlađi učenici danas su sa svojim učiteljima obeležili Dan planete Zemlje.Namera učitelja je da kroz niz aktivnosti podignu svest svojih đaka o zaštiti životne sredine i očuvanju planete.

Prolećna čarolija je počela!

Prošle nedelje su u odeljenjima prvog razreda održane radionice ,,U susret proleću" u organizaciji učitelja Olivere,Tatjane i Momčila.

Školska slava Sveti Sava

Školska slava Sveti Sava proslavljena je 27. januara 2024.godine u svečanoj sali naše škole. I ove godine djaci trećaci potrudili su se da ovaj dan protekne u duhu svetosavlja, u čast prvog srpskog arhiepiskopa.

"Proleće je procvalo, Sunce s neba zasjalo"

Ovim stihovima učenici drugog razreda dočekali su proleće, a svojim veštim ručicama, uz podršku svojih učitelja Ane, Tamare i Zorana, proleće uneli u svoje učionice.

Literarno-likovna radionica-Osmomartovska čestitka

,,Od tol'ko lepih, najlepših reči,

da se ispriča sto jedna bajka,

nijedna nije toliko lepa,

toliko nežna, kao reč majka."

Dan bez čitanja, propao dan!

U našoj školi se trudimo da usadimo i razvijamo kod dece zdrave stilove života od najranijeg uzrasta. Od prvog razreda neguje se ljubav prema čitanju, podstiču se učenici na razmenu i iznajmljivanje knjiga. Čitanje navodi decu na razmišljanje, razvija maštu, pruža zdravu osnovu za razvoj govora i pisanja, razvija nove ideje.