Razredna 2024-2025

Humanitarna akcija – "Koraci drugarstva"  6. 10. 2024. godine

Osnovna škola „Svetozar Marković“ u saradnji sa Planinarsko-skijaškim klubom „Kukavivica“ Leskovac organizuje humanitarnu akciju u nedelju 6. 10. 2024. sa početkom u 10 časova pod nazivom:„Koraci drugarstva“

„Staza zdravlja“ na brdu Hisar, koju uređuje i održava PSK „Kukavica“ Leskovac je idealna za šetnju i rekreaciju. Staza kreće iz parka „Devet Jugovića“ a završava u Spomen park podno crkve Sv. Ilije. Staza pruža divan pogled na sam grad Leskovac ali i na okolne planine.

Program akcije:

Okupljanje učesnika od 9.30 do 10 časova u parku „Devet Jugovića“ gde će biti postavljena kutija za humanitarnu akciju.

10.00 – Polazak na pešačenje iz parka, putem i stazom do TV predajnika i izletišta. Pauza za zajedničko fotografisanje. Staza dalje vodi do najviše kote brda Hisar 341mnv. Pauza za fotografisanje. Nakon pauze, polako krećemo da se spuštamo do raskrsnice zvane „Toma Taksa“ i dalje pored rezervoara za vodu. Prolazi se pored kapije crkve Sv. Ilije i stepeništem se spušta do Spomen parka. Zajedničko fotografisanje i odmor.

Dolazak u Spomen park 12.30 – 13 časova – završetak akcije

Pozivamo sve učenike, roditelje, uposlenike, prijatelje naše škole i ostale građane Grada Leskovca i okoline, da učestvuju u zajedničkom pešačenju i humanitarnoj akciji za pomoć i podršku u daljem lečenju naših bivših učenika Zorana i Jovane.

Odeću i obuću prilagoditi vremenskim prilikama.

U akciji se učestvuje na sopstvenu odgovornost.

Vodiči na stazi član PSK „Kukavica“ Leskovac Snežana Mitić sportski učitelj planinarstva i aktiv učitelja trećeg razreda OŠ „Svetozar Marković“ Ana Gavrilović, Tamara Momčilović i Zoran Ilić.

KORAČAJTE SA NAMA!
Aktiv učitelja trećeg razred i Učenički parlament OŠ „Svetozar Marković“

Leskovačkog odreda  6