Predmetna 2023/2024

Naš šampion Lazar Arsić

Lazar Arsić je učenik 6-4 OŠ "Svetozar Marković". I ne bi bilo nikakvo čudo da pišemo o školskom uspesima naših učenika, ali Lazarevi uspesi odavno su prevazišli sva školska takmičenja.

Ovaj mladi sportista već godinama osvaja evropska i svetska prvenstva u karateu. Svoje prve pokrete naučio je sa 6 godina, od kada i trenira u Karate klubu "UNSU". Sve uspehe, kaže mali Lazar, duguje svojoj trenerkinji Jeleni Stanojević, a uspeha ima mnogo. Na nedavno završenom Svetskom Fudokan šampionatu, osvojio je 2 medalje, zlatnu u kata timu i srebrnu u katama pojedinačno.

U konkurenciji je bilo preko 30 zemalja i više od 1000 učesnika. Prošle godine na Evropskom prvenstvu u Rminiju takodje osvojio medalju, a u proleće ove godine doneo je zlato i srebro sa Školskog prvenstva Evrope.

Lazar je do sada osvojio preko 100 medalja i dvadesetak pehara, a sa poslednjeg državnog prvenstva poneo i titulu najuspešnijeg takmičara u svojoj kategoriji. Lazar je naš "zlatni dečko" i mi mu od srca želimo da nastavi da uživa u svojim pobedama, a sudeći po rezultatima, pobeda će tek biti.