Predmetna 2018/2019

Četvrta radionica drugog Čitalačkog maratona

Roman „NAVIJAM ZA ŠAPTAČA“ Bilјane Marković Jevtić

OD SNOVA SE RASTE

Ovo je divna priča o odrastanju i snovima koji ne smeju biti zaboravlјeni. Devojčica Olјa sa 4 godine dobija knjigu „Kapetan Džon Piplfoks“ koja postaje njena opsesija i amajlija.

Ne odvaja se od nje i zahvalјujući ujaku i sama postaje šaptač u pozorištu, a zatim i glumica spletom zanimlјivih okolnosti. Ali šta će biti njeno konačno opredelјenje-videćemo, ima još dosta vremena dok se ne pogleda u „ogledalo“ i izabere svoj put.

Radionicu je održala nastavnica Ana Stanković sa učenicima od 5. do 8. razreda u svečanoj školskoj sali. Učenicima se dopalo što priča ima srećan kraj i govori o snovima koje svako od nas ima, o tome ko nam može pomoći da ih ostvarimo, kako da ne odustanemo od njih i nikada ne izgubimo „onaj blјešteći sjaj u očima“.4

Citalacki maraton 4 2Citalacki maraton 4 1