Razredna - 2018/2019

Тrećaci na ekskurziji

U pratnji učiteljica i vodiča agencije „Bavka“ 44 učenika III2 i III3 su u sredu, 29. 5. 2019. godine, u okviru jednodnevne ekskurzije posetili Prirodnjački centar u Svilajncu i manastir Manisiju kod Despotovca.

U Prirodnjačkom centru učenici su se upoznali sa nastankom života na Zemlji. Tokom obilaska, kustos je vodila učenike kroz postavke i svojim objašnjenjima upotpunjavala slike i prikaze prepariranih životinja.

U okviru Prirodnjačkog centra nalazi se i Dino park. Učenici su bili oduševljeni postavkama dinosaurusa u prirodnoj veličini.

Nakon Dino parka, krenulo se ka Manasiji. U crkvi manastira učenici su razgledali freske, upoznali se sa istorijom manastira i slušali priču o životu Despota Stefana Lazarevića. U dvorištu manastira učenici su se odmarali i uživali u prelepim vekovnim građevinama i čistoj prirodi.

Srećni i puni utisaka krenuli smo ka Leskovcu.

Učiteljice:

Srebra Dimčić