Razredna - 2021/2022

U prirodi sa drugarima

U utorak, 5. oktobra učenici razredne nastave su učionice zamenili parkovima. Učiteljice prvog razreda su svoje đake odvele do parka Devet Jugovića, drugi razred je bio na Hisaru, a stariji drugari su posetili Spomen-park. Ova aktivnost organizovana je povodom obeležavanja Dečje nedelje.

Cilj ovih aktivnosti bio je promovisanje prava na igru i druženje, boravak u prirodi, zadovoljenje potreba za kretanjem, kao i uočavanje promena u prirodi.

Svi razredi su organizovano krenuli iz školskog dvorišta do parkova u pratnji učitelja i učiteljica. Kolone đaka pratila je i policija koja je omogućila da deca bezbedno stignu do odredišta.

U parkovima je bilo živo. Deca su se igrala loptama, frizbijima, vijačama ili su trčala, takmičila i igrala se. Neki su sakupljali kestenje i lišće, neki su crtali, a neki opisivali ovaj lep jesenji dan.

Na kraju, kolone dece su se bezbedno vratile do škole, gde su ih sačekali roditelji.