Razredna - 2021/2022

3D olovke

U okviru Dečje nedelje u CSU u Leskovcu u utorak, 5. oktobra 2021. godine, za učenike četvrtog razreda OŠ „Svetozar Marković“ organizovana je radionica sa temom „3D olovka“.

Opšti cilj je promovisanje dečijih prava, a posebno prava na kvalitetno učenje i izražavanje kroz korišćenje digitalne tehnologije.

Kroz ovu radionicu deca su upoznala jedan novi, neverovatan, trodimenzionalni način crtanja i kreatvnog izražavanja. Čini se nezamislivo crtanje u vazduhu, ali uz pomoć 3D olovke, deci su se ovi čarobni snovi ostvarili. Deca su najpre, uz pomoć predavača, upoznala delove 3D olovke i načine njenog korišćenja.Zatim su samostalno stvarali neverovatne, volumetrijske figure igračaka, raznih dekoracija i ukrasa.

Bili su veoma kreativni i maštovati!