Razredna - 2023-2024

Prvaci na prvoj eksurziji

Naši prvaci krenuli su na svoju prvu ekskurziju  24.5.2024. godine. Put ih je odveo do zoološkog vrta ,,Mišić”. Vrt se nalazi nedaleko od sela Ćukovac pored Vranja, u mestu Dulan.

Na blagim travnatim padinama  svoje stanište našle su mnogobrojne životinje iz Evrope, Amerike, Afrike i Azije. Deca su uživala posmatrajući neobične stanovnike zoo - vrta: lavove, lame, kamile, majmune, lisice, risove, merkate...Iz kaveza su im mahale krilima zanimlјive ptice iz raznih krajeva sveta.  Plesale su  pred publikom, međusobno se  trkale i čudno oglašavale.

Posle veselog druženja sa životinjama, deca su se preselila u Vranjsku banju. Uživala su u igri, šetnji pored banjskih izvora i kupovini suvenira.

Sa svoje prve ekskurzije učenici su u dnevnik uspomena upisali   divne   životinje iz kaveza,  koje uživaju u prirodi. I Vranjsku banju, lepo mestašce,  sa zdravim prirodnim okruženjem i vrelom lekovitom vodom.