Razredna 2024-2025

Trka mira - Leskovac 9.10.2024.

O vi, koji sanjate o miru, dođite.
Hajde da koračamo zajedno

O vi, koji volite mir, dođite.
Hajde da trčimo zajedno.

O vi, koji služite mir, dođite.
Hajde da rastemo zajedno.

Šri Činmoj – osnivač Trke mira

Trka mira je sportsko – mirovna manifestacija koja ima štafetni karakter. Trkači prenose baklju mira širom planete kao simbol ljudske težnje za lepšim i srećnijim svetom u kome će vladati mir, ljubav, sklad, prijateljstvo i jedinstvo. Moto trke je „Mir počinje od mene“, pa su tako učenici 3-1 sa učiteljicom Anom Gavrilović dočekali trkače i zajedno sa njima trčali ulicom našeg grada ponosni i srećni jer svojim koracima izražavaju želju, veru i nadu za mir na celom svetu.Gledajući u baklju čiji plamen ne staje, gledamo u budućnost ove dece, budućim sanjarima koji će graditi mir.

Trka mira je poslednji put prošla našim gradom 1989. godina kada su sigurno nekii učitelji, nastavnici i roditelji trčali i nosili baklju. Želja je da se sva deca sete ove današnje trke i sa svojom decom učestvuju u nekoj narednoj. Do tada neka su sva deca srećna i neka svako dete na svetu živi u miru.

Leskovačkog odreda  6