Predmetna 2021/2022

Okružna smotra recitatora i novi uspeh naših učenika

Okružna smotra recitatora „Pesniče naroda mog“, održana je u subotu, 2. aprila 2022. godine, u Leskovačkom kulturnom centru. Na smotri su učestvovali najbolji recitatori Jablaničkog okruga koji su, prema uzrastu, bili podeljeni u tri kategorije: niži uzrast (od prvog do četvrtog razreda osnovne škole), srednji uzrast (od petog do osmog razreda) i stariji (učenici srednjih škola).

O kvalitetu recitovanja pesama, pouzdanosti i originalnosti u interpretaciji odlučivalo je devet članova žirija (po tri za svaku kategoriju) sastavljenog od nastavnika srpskog jezika i književnosti  i glumaca Narodnog pozorišta u Leskovcu.

Među najbolje plasiranim na 53. Okružnoj smotri recitatora je i dvoje učenika naše škole, a to su:

  • Bogdan Đorđević, učenik odeljenja III/1, koji je govorio stihove pesme Andrije Miloševića „Tužni ruža“ – treće mesto i
  • Natalija Cakić, učenica odeljenja VIII/3, koja je recitovala pesmu Desanke Maksimović „Pismo“ – treće mesto.

Čestitamo Bogdanu i Nataliji na postignutom uspehu, kao i njihovim mentorima: učiteljici Oliveri Đorđrević i nastavnici srpskog jezika i književnosti Mileni Stevanović!

Tags:

Kontakt

Osnovna škola "Svetozar Marković" Leskovac

e-mail: svetozarmarkovicle@yahoo.com

Telefon: 016/243244

© 2017 OŠ "Svetozar Marković" Leskovac All Rights Reserved.

Main Menu