Razredna 2024-2025

Drugaci u Dečijoj nedelji

Dečja nedelja , nedelja posvećena deci, njihovim pravima, aktivnostima u i van škole u kojima se oni druže, stvaraju, sarađuju, igraju... počela je 7.10.2024.godine i trajala je do 13.10.2024.godine.

Ove godine moto Dečje nedelje glasi ,,Ja sam dete imam plan: Tolerancija i ljubav za svaki dan!"

U našoj školi je kao i uvek bilo mnogo divnih aktivnosti: radionica, tribina, druženje sa vršnjacima, roditeljima , bakama i dekama, maskembala, pesme, igre, posete pozorišnim predstavama i muzejskim postavkama.

Učitelji drugog razreda Olivera, Tatjana i Momčilo su realizovali sledeće aktivnosti:

U ponedeljak 7.10.2024.god. je održan čas Odeljenske zajednice posvećen dečijim pravima i obavezama pod nazivom ,,Imam prava, ali i obaveze" na kome smo razgovarali da je važno da deca znaju svoja prava i kako da reaguju ako su im ugrožena, ali isto tako je važno da znaju i svoje obaveze i svakodnevno ih ispunjavaju.

U utorak 8.10. posetili smo Kulturni centar i bili gosti - učesnici na edukativnoj radionici ,,Naka Superbaka" glumici Nadi Blam a čija je tematika kako sprečiti vršnjačko nasilje.

U sredu 9.10. dan je bio posvećen zdravlju, kako ga čuvati, unaprediti, kako se zdravo hraniti a započeo je predavanjem dr Andreja Pavlovića ,,Zdravo se hrani ti !" koji je svim učenicima drugog razreda poklonio po jednu jabuku. Nakon predavanja i tribine nastavili smo sa likovnom radionicom na kojoj su učenici bojili odštampane plakate na kojima se promoviše zdrava hrana i pravili pano ,,Azbuka zdrave hrane" gde su lepili sličice namirnica koje pospešuju rast i razvoj dece i utiču na njihovo zdravlje i menije za doručak, ručak, večeru i užine. Likovne radove smo izložili u učionici.

Najslađi i najzanimljiviji deo ovog tematskog dana je bila praktična radionica pripremanja zdravih voćnih salata, kompota i džemova, degustacija istih kao i krofni i palačinki sa našim džemovima koje su deci pripremili roditelji.

Atmosfera, aktivnosti, sreća i zadovoljstvo i roditelja i dece je bila fantastična i ostaće im kao divna uspomena na školske dane.

Pripremljene kompote i džemove će deca u jesenjim i zimskim danima jesti na velikom odmoru uz svoje užine u školi, gde smo ih i skladištili.

U četvrtak 10.10. u školskom dvorištu smo održali ,,Klikerijadu". Dečaci i devojčice su sa oduševljenjem prvo saslušali pravila igre, napravili poligone za igru i krenulo je kotrljanje i sudaranje klikera i radovanje zbog pogodaka. Još jedan dan za pamćenje i beleženje u Đački spomenar uspomena.

Leskovačkog odreda  6