Razredna 2024-2025

Radionica Mostovi među generacijama

Poslednjeg radnog dana u okviru Dečije nedelje 11. 10. 2024. god. čas je bio posvećen bakama i dekama koji su prisustvovali radionici "Mostovi među generacijama". Zajedničko druženje najstarijih i najmlađih je imalo za cilj razvijanje međugeneracijske empatije, solidarnosti i saradnje.

Ovo je bila prilika za razmenu znanja i veština i uspostavljanje srdačne i otvorene komunikacije između baka i deka i dece. Deca su imala priliku da saznaju o životu, detinjstvu, školi, igrama, poslovima u vreme odrastanja baka i deka, ali i da podele sa njima iskušenja koja oni sada imaju u savremenom svetu.

Učenici su pokazali poštovanje prema starijima, a bake i deke su svojim pričama, blagim tonom i puni ljubavi opravdali ulogu glavnih "influensera" njihovog detinjstva. Naravno, radionica sa bakama ne bi bila potpuna da bake nisu iznenadile svoje unuke kiflicama i krofnicama.

Radionica Mostovi medju generacijama 1

Leskovačkog odreda  6