Razredna 2024-2025

DEČIJA NEDELjA

„Ja sam dete, imam plan: Tolerancija i ljubav za svaki dan!“

Dečija nedelja, kao najveća nacionalna manifestacija za zaštitu i promociju prava deteta u Republici Srbiji se tradicionalno održava u prvoj punoj nedelji u mesecu oktobru, u cilju skretanja pažnje javnosti na decu i mlade, na njihove potrebe i prava u porodici, društvu i lokalnoj zajednici, pravo da odrastaju u što boljim uslovima, na jednake šanse za razvoj i ostvarenje svih svojih potencijala.

Ove godine obeležava se pod sloganom: „Ja sam dete, imam plan: Tolerancija i ljubav za svaki dan!“

Naša škola se tradicionalno, svake godine priključuje manifestaciji. Prvi čas 7.10. 2024. posvetili smo pravima dece, a onda su učitelji i učenici trećeg razreda posetili Gradsku kuću i etnološku postavku u njoj pod vođstvom kustosa. Učitelji i učenici četvrtog razreda su 8.10. 2024. posetili Muzej i postavku u njemu "Vremeplov leskovačkog kraja" i "Leskovac - Srpski Mančester" (1878-1941).

Leskovačkog odreda  6