Kviz znanja u Osnovnoj školi „Vožd Karađorđe“ Leskovac

Učenici osmog razreda, članovi učeničkog paralmenta su u četvrtak  25.1.2018. povodom Svetosavskih svečanosti učestvovali u kvizu znanja u Osnovnoj školi „Vožd Karađorđe“

Predstavnici naše škole na kvizu bili su učenici Daša Albijanić, Ilija Gavrilović i Maša Ignjatović.

Cilj aktivnosti je saradnja sa Učeničkim parlamentima drugih škola, poštovanje i negovanje svetosavske tradicije.

Osnovna škola „Vođd Karađorđe“ je kao ovogodišnji domaćin Svetosavskih svečanosti na nivou grada pored niza aktivnosti priredila  i kviz znanja o Svetom Savi. Četiri grupe, predstavnici gradskih škola, takmičili su se u poznavanju života i rada Svetog Save. U živahnoj atmosferi učenici su pokazali odličnu pripremljenost.

Nakon kviza podeljene su diplome učesnicima, a učenici su uz slatkiše i sokove mogli da se druže i razmene iskustva.