Predmetna 2019/2020

Najbolјi mladi slikari i recitatori na nagradnom izletu

U okviru dečje nedelјe Dom kulture u Pečenjevcu je 10.10.2019. godine organizovao izlet za sve učesnike likovne kolonije „Na krilima mašte“ i učesnike takmičenja u kazivanju duhovne poezije.

Izveštaj sa ekskurzije učenika 8.razreda

Datum realizacije: 29, 30.9. i 1.10.2019.godine

Relacija: Leskovac – Topola – Aranđelovac – Brankovina – Tara – Mokra gora – Tara – Zlatibor – Leskovac

Glubočica između obala – iz dečje književne riznice

Promocija zbornika dečjih radova

Povodom dečje nedelјe u Leskovačkom kulturnom centru 7.10.2019.godine održana je promocija zbornika dečjih radova „Glubočica između obala – iz dečje riznice“ koji je plod saradnje književnog kluba Glubočica i nastavnika OŠ „Svetozar Marković“.

Nagrađen roman nastavnice Violete Aleksić

U Vukovoj zadužbini, 17. septembra, održana je svečana konferencija povodom proglašenja pobednika trećeg konkursa za neobjavljeni roman namenjen čitaocima od 11 do 14 godina.

Treća nagrada za našu Nataliju

Narodna biblioteka „Radoje Domanović“ ove godine prvi put je organizovala Festival dečjeg stvaralaštva „Umetnik iz školske klupe“ na nivou republike koji je realizovan kroz razne radionice, likovni i literarni konkurs, konkurs za najbolјi trejler na zadatu temu i druge aktivnosti.