Razredna - 2021/2022

Zabavna matematika

Učenici 3. razreda sadržaje iz geometrije usvojili su u učionici, a primenili ih u školskom dvorištu. Na betonu su crtali šarene pravougaonike i kvadrate.

Volimo knjige

Razredna nastava je 1.aprila, uoči Dana knjige za decu organizovala različite aktivnosti. Učenici III/1 su uradili pano sa prikazom omiljenih knjiga, učenici III/2 su predstavljali knjige koje čitaju, a u II/3 je organizovana radionica „Naše knjige“.

Sa tehnologijom na ti

Učenici IV/1, III/3 i II/3 naše škole su sa učiteljicom Anom Gavrilović, učiteljem Momčilom Stojkovićem i učiteljicom Sanelom Ćirić posetili manifestaciju „Sa tehnologojim na ti“ koja se održala 25. marta 2022. u Leskovačkom kulturnom centru.

U susret Vaskrsu

Vaskrs je najveći i najradosniji hrišćanski praznik. Posvećen je porodici, ljubavi, humanosti i deci.

Prethodne nedelje su učenici naše škole s velikom radošću učestvovali u raznim aktivnostima na radionicama koje su organizovali učitelji i nastavnici.

U susret proleću, likovno-literarna radionica

Dana 31.03. 2022.g. učenici od I do IV razreda sa svojim učiteljima u D.Jajini održali likovno-literarnu radionicu na temu: U SUSRET PROLEĆU.

Osmomartovska priredba u Donjoj Jajini

Dana 8.3.2022. godine, učenici II/4 razreda u D. Jajini održali su osmomartovsku priredbu sa učiteljicom Gordanom Mladenović. Priredbi su prisustvovali svi učenici ostalih odeljenja iz D. Jajine, kao i njihovi učitelji. Bilo je zabavno i edukativno, uz puno dobre muzike. Svim ženama čestitamo 8. mart - Međunarodni dan žena.

Međunarodni dan dečije knjige

Šitom sveta se 2.aprila obeležava Međunarodni dan knjige za decu.Ovaj praznik knjige je osnovan 1967. godine na osnovu odluke Uneska, kako bi se deci i odraslima poslala poruka o važnosti razvoja ljubavi prema pisanoj reči za decu.

Pozdrav proleću

U petak, 25.03.2022. godine, učenici razredne nastave su sa svojim učiteljicama, učiteljima i veroučiteljicom išli na izlet. Učenici prvog i četvrtog razreda su bili do Spomen-parka, a učenici drugog i trećeg razred do Hisara i parka.

Samo majku zovem mama!

Povod za priredbu je obeležavanje praznika 8. marta, Međunarodnog dana žena. Ovo je bila i prilika da se susretnemo sa publikom nakon dve godine fizičke distance uslovljene merama Kriznog štaba. Deca su izvela koreografiju uz pesmu , "Dobro veče,susedice" J. J. Zmaja, prikazom iz "Autobiografije" B. Nušića, "Prva ljubav", i spontanim rečima zahvalnosti majci za ljubav koju im pružaju..