Aktivnosti

Nastavnici na seminarima

U subotu 9. marta i nedelјu 10. marta Izdavačka kuća Klet, Logos i Freska organizovala je  seminare za preko 1350 učesnika. Seminari su održani u OŠ “Svetozar Marković” i OŠ “Vožd Karađorđe”.

Obuka nastavnika u oblasti razvijanja preduzetničkih kompetencija

U petak 1. marta 2019.  u OŠ “Vuk Karadžić” održana je Obuka nastavnika u oblasti razvijanja preduzetničkih kompetencija kod nastavnika i učenika i stvaranju uslova za realizaciju preduzetništva u osnovnim školama.

Svetosavske nagrade

Svetosavske svečanosti su posebno važan datum u  radu svih škola. Ova školska slava obeležava se nizom aktivnosti, a počinje sportskim takmičenjima i likovnim i literarnim konkursima na nivou grada.

Osmomartovske čestitke

Osmi mart, međunarodni praznik žena je prilika da se prisetimo Klare Cetkin i razloga zbog kojeg se ovaj datum obeležava.

Produžetak zimskog raspusta

Na sednici Vlade održanoj 14.2.2019. po preporuci Ministarstva zdravlјa, odlučeno je da se đački raspust produži za nedelјu dana zbog virusa gripa.

Završena rekonstrukcija i energetska sanacija OŠ „Svetozar Marković“

OŠ „Svetozar Marković“ energetskom sanacijom je dobila potpuno novi izgled ali i bolje uslove za obrazovanje devetstotina mališana koji pohađaju ovu školu.

Opštinsko takmičenje iz matematike

Opštinsko takmičenje iz matematike je održano 2.3.2019.god. sa početkom u 11 časova . Organizator takmičenja je bila OŠ „Vuk Karadžić“ iz Leskovca.

Proslava Svetog Save

Škola ne radi nedeljom, ali su ovog 27. januara, školska vrata bila otvorena za sve učenike, njihove roditelje i goste. Proslavljala se školska slava, Sveti Sava.

Priredba povodom Dana škole

Svečana priredba povodom 114.rođendana OŠ "Svetozar Marković" održana je 14.decembra u Narodnom pozorištu sa početkom u 17 časova.