Predmetna 2022/2023

Kamp Krosa RTS-a 2023 za decu iz regiona i dijaspore

Kamp Krosa RTS-a 2023 za decu iz regiona I dijaspore održao se ove godine u Požarevcu od 7-15 jula. Kamp je održan pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete, Grada Požarevca i Sportskog saveza Srbije, kao i uz podršku Uprave za saradnju sa dijasporom i Srbima u regionu.

Tags:

Likovni konkurs "Moj grad u budućnosti"

U organizaciji Evropske unije i Vlade Srbije realizovan je projekat izrade strategije razvoja urbanog područja u sklopu koga je otvoren likovni konkurs "Moj grad u budućnosti".

Tags:

Republičko takmičenje iz istorije

Republičko takmičenje iz istorije ove godine održano je u našem gradu!

Tags:

XXV Balkanska smotra mladih strip autora

Svoje radove za ovu smotru  je poslalo 3046 učesnika iz 82 zemlje sveta sa 6 kontinenata.

Tags:

Evropska prvakinja u karateu

Na nedavno održanom 36. Evropskom prvenstvu u tradicionalnom karateu u Beogradu Natalija Stevanović, učenica VII/4 odeljenja Osnovne škole "Svetozar Marković" u Leskovcu, postala je prvak Evrope u disciplini Kate pojedinačno osvojivši zlatnu medalju, a pored te zlatne medalje je osvojila još dve srebrne medalje u disciplinama Fukugo i Kogo.