Predmetna 2023/2024

Projekat "UMREŽENA SRBIJA"

Onlajn susret u okviru projekta ,,Umrežena Srbija između naše škole i srpske dopunske škole,,Sveti Sava~ iz Vićence, Italija,održan je 16.4.2024 godine.

Republičke nagrade Milici i Petri

U Sremskim Karlovcima je 20.aprila 2024.godine održan republički nivo takmičenja Književna olimpijada na kome su naše učenice osvojile 2.mesto: Milica Stojanović u osmom razredu i Petra Ristić u sedmom.

Okružno takmičenje iz biologije

Okružno takmičenje iz biologije održano je 14.4.2024. Organizator takmičenja je bila OŠ"Vuk Karadžić" iz Leskovca.

Naši učenici 5.razreda su osvojili sledeće nagrade:

• Darja Jović V/2 -drugo mesto
  • Katarina Todorović V/1 -treće mesto
  • Magdalena Stevanović V/2-treće mesto
  • Bogdan RadovanovićV/3-treće mesto
  • Ognjen Zdravković V/4-treće mesto

Mentor petaka je  nastavnica Snežana Spasić.

Čas Istorije u narodnoj biblioteci „Radoje Domanović“ u Leskovcu.

Učenici OŠ “Svetozar Marković” prisustvovali su času Istorije u narodnoj biblioteci „Radoje Domanović“ u Leskovcu.

Profesionalna orijentacija

Dana 16.4.2024. godine učenici 8. razredna naše škole posetili su Hemijsko-tehnološku školu „Božidar Đorđević – Kukar“. Poseta je organizovana u okviru aktivnosti Tima za profesionalnu orijentaciju naše škole.

Opštinsko i okružno takmičenje u atletici

U petak, 12. aprila 2024. na održanom opštinskom i okružnom takmičenju u atletici, učenici naše škole su osvojili u ekipnom plasmanu 4. mesto devojčice, a 7. mesto dečaci.

Okružno takmičenje iz Istorije

Dana 21.4. u OŠ Branko Radicević Brestovac, održano je okružno takmičenje iz Istorije, nasi učenici su postigli fantastičan rezulat.

SJAJNI REZULTATI!

Na okružnom takmičenju iz hemije koje je održano 14.4.2024.godine u Predejanu , Milica Stojanović 8/2  osvojila je 2. nagradu, a Andrej Mihajlović 8/2 osvojio je  3. nagradu.

JEZIČKI ČISTUNCI NA VRHU LISTE OKRUŽNOG TAKMIČENJA IZ SRPSKOG JEZIKA I JEZIČKE KULTURE

Okružno takmičenje iz srpskog jezika i jezičke kulture održano je 6.4.2024. godine i naši učenici su osvojili sledeće nagrade:

Potkategorije