Predmetna 2019/2020

Obnovlјivi izvori energije

U Leskovačkom kulturnom centru, 15. januara 2020. godine učenici 7. razreda sa nastavnikom fizike Aleksandrom Nikolićem učestvovali su u školskom projektu pod nazivom “Obnovlјivi izvori energije”.

Organizator ovog skupa bio je aktiv prirodnih nauka OŠ “Vožd Karađorđe”. Voditelј Dragan Stošić, nastavnik fizike, je učenike proveo kroz zanimlјivu interaktivnu priču gde su učenici radili oglede za dobijanje električne struje pomoću obnovlјivih izvora energije kao što su voda, vetar, biomasa i Sunce.

Budući da je globalno zagrevanje planete i očuvanje prirode goruća tema današnjice, ovakvi skupovi su dragoceeni u razvijanju i podizanju ekološke svesti kod dece. Saradnja dveju škola i saradnja aktiva prirodnih nauka omogućila je sedmacima učenje kroz zabavu.