Obuka nastavnika u oblasti razvijanja preduzetničkih kompetencija

U petak 1. marta 2019.  u OŠ “Vuk Karadžić” održana je Obuka nastavnika u oblasti razvijanja preduzetničkih kompetencija kod nastavnika i učenika i stvaranju uslova za realizaciju preduzetništva u osnovnim školama.

Program je vodila Marina Ostojić, pedagog. Ovaj dvodnevni seminar ima za cilј pripremu nastavnika i učenika za uvođenje preduzetničkih aktivnosti, ali i osnivanje Učeničkih zadruga u školama u kojima za to postoji interesovanje ili mogućnost.

Ovaj program je odobren  17.01.2019. godine  od strane  Ministarstva prosvete nauke i tehnološkog razvoja i sastoji se od obuke i konkretnih zadataka za polaznike,  koji  u predviđenom roku treba da kreiraju i dostave svoj projektni portfolio što ujedno predstavlјa uslov za sticanje sertifikata.

Naša škola je jedna od ukupno šest odabranih na nivou države za ovaj prvi ciklus obuke.

Članove školskih timova činili su i direktori prijavlјenih škola.

Naš tim čine:

• Tamara Janković, direktor škole