Dečiji radovi

Likovni radovi učenika starijih razred

Likovna kultura nije samo školska disciplina, dosadno kopiranje stvarnosti, već puna sloboda izražavanja koje neprekidno postaje sve individualnije i sve likovnije.

Naša namera je da decu upoznamo sa lepotom, da  je sami pronađu i da ih osposobimo da tu lepotu iskažu likovnim jezikom.

Svet umetnosti otkriva  unutrašnji svet , onaj deo bića koji oseća potrebu da svoje misli saopšti drugima, koji teži da oseti, da voli lepotu i da je stvara.  Likovno vaspitanje je svima potrebno, jer je život lep, on sam stvara lepotu i prirodno je da i mi tu lepotu shvatamo, cenimo i da je isto tako sami i stvaramo.

Nedostatak umetničkog vaspitanja i obrazovanja je u krajnjoj liniji novi oblik nepismenosti, možda čak i onaj najgori jer uspavljuje duh.