Predmetna 2020/2021

Republičko takmičenje iz srpskog jezika i jezičke kulture

Republičko takmičenje iz srpskog jezika i jezičke kulture, održano je 30.5.2021. na Filološkom fakultetu u Beogradu. Našu školu predstavljao je, a slobodno možemo reći i proslavio, Bogdan Mladenović, učenik 8/2 koji je po drugi put u ovoj školskoj godini osvojio 1. mesto, a test uradio sa maksimalnih 20 poena.

Prošlog vikenda, 23.5.2021. doneo je 1. mesto sa takmičenja Književna olimpijada, ovog vikenda jednako dobro uradio je i test iz gramatike.

Bogdan se iz ove oblasti takmiči od 5.razreda, svake godine je imao jedno od prva tri mesta, pa ovaj uspeh nije neočekivan-rekla je njegova nastavnica srpskog Violeta Aleksić-ali u ovakvoj školskoj godini, u uslovima kada se redovna nastava odvijala otežano, dodatni angažman dece zaslužuje posebnu pažnju.

Čestitamo Bogdanu, dvostrukom prvaku i njegovoj nastavnici. Želimo mu da nastavi sa ovakvim pobedama i u srednjoj školi.