Predmetna 2021/2022

Naši osmaci na radionici „Razvedri dan“ u HTŠ „Božidar Đorđević Kukar“

„Misli dobro, pa će dobro i biti“, rekao je naš nobelovac Ivo Andrić.

Poslednju nedelјu februara naši prijatelјi, učenici i nastavnici HTŠ „Božidar Đorđević Kukar“ posvetili su lepim mislima, odnosno mudrim rečima značajnih ličnosti iz sveta nauke i umetnosti.  U okviru „Nedelјe lepih misli“, dana 25. 2. 2022,  organizovali su radionicu pod nazivom „Razvedri dan“. Učešće u radionici uzeli su naši osmaci sa nastavnicom Milenom Stevanović. U znak dobrodošlice svako od učesnika je odabrao nekoliko citata iz posude „Lepih misli“ i zalepio ih na panoe, koji će biti uspomena na ovo poučno i kreativno druženje.

Nakon radionice naši domaćini su nam pokazali veoma zanimlјive eksperimente, kao što su „Vatra“, „Hemijski vulkan“, „Duh iz boce“ i dr.

Dan je zaista bio vedar, kao i naše raspoloženje nakon učešća u radionici i posete  laboratoriji. Zahvalјujemo se HTŠ „Božidar Đorđević Kukar“ na gostoprimstvu, a posebno prof. Marini Savić i Sonji Petrović, kao i njihovim učenicima, na izdvojenom vremenu.