Predmetna 2021/2022

Upoznaj svoju kulturnu baštinu

U okviru nastavne jedinice predmeta Likovna kultura "Upoznaj svoju kulturnu baštinu" učenici 5. razreda su danas sa nastavnikom Bojanom Konstantinovićem posetili Narodni muzej i dve stalne postavke:
1. Od praistorije do srednjeg veka;
2. Mali Mančester.

Učenicima je posebno bila zanimljiva dinamična transformacija Leskovca od orijentalne varoši do najznačajnijeg industrijskog centra u Srbiji posle Beograda. Uživali su upoređujući starinsku nošnju, s jedne, i frakove od engleskog štofa, sa druge strane. Nastavnik im je pričao o starim zanatima i o svemu što je doprinelo da naš grad u to vreme dobije laskavi naziv "Mali Mančester".
Ovaj primer očigledne nastave uvek daje bolje rezultate od frontalne nastave kada su u pitanju periodi razvoja društva ili države, pa je tako i sada učenicima posle ove posete period između dva svetska rata postao bliži i opipljiviji.