Predmetna 2018/2019

Književno veče u Narodnoj biblioteci

Povodom 50 godina postojanja dečjeg odeljenja Narodne biblioteke “Radoje Domanović” u Leskovcu organizovano je književno veće „Čitanje misli“ u utorak 2.10.2018. godine.

Gosti večeri bili su poznati srpski pesnici današnjice Mošo Odalović i Vlasta Cenić koji su govorili svoje stihove na dijalektu i književnom jeziku pred brojnom publikom u čitaonici. Učenice sedmog razreda naše škole Maša Pešić i Teodora Drašković u pratnji nastavnika srpskog jezika Ane Stanković i Marka Kostića otvorile su ovo veče kazivanjem stihova naših pesnika i dobile besplatnu članarinu za ovu školsku godinu. Ovakva okupljanja dokaz su da čitaoci knjiga jos uvek uspešno odolevaju novim tehnologijama i uživaju u jedinstvenom osećaju koji čitanje pruža.