Predmetna 2018/2019

Bezbedno kroz saobraćaj

Dana 23.11.2018. u 12 sati u našoj školi održano je predavanje o bezbednosti u saobraćaju.

Ovo predavanje je prvi deo projekta “Bezbedno kroz saobraćaj” koji su radili profesori Tehničke škole „Rade Metalac“ iz Leskovca.  Predavanju su prisustvovali  učenici petog i šestog razreda i nastavnice Snežana Milošević i Slobodanka Panajotova. Učenici su pažlјivo slušali izlaganje koje je bilo razumlјivo za njihov uzrast uz dosta slika i video zapisa. Sobzirom na to da su deca učesnici u saobraćaju najčešće  kao pešaci i biciklisti posebna pažnja posvećena je bezbednosti i sprečavanju moguće saobraćajne nezgode. Na kraju prezentacije učenici su postavlјali pitanja na koje su dobili odgovore  Predava nje je trajalo jedan školski čas.

Drugi deo ovog projekta održaće se u novembru u vidu kviza gde će svaka  gradska škola učestvovati sa 4 učenika, a za pobednike će biti obezbeđene nagrade.

U okviru trćeg dela  ovog projekta, koji će biti održan u gradskom parku,  na postavlјenom poligonu učenici će  biti u prilici da praktično primene stečena znanja iz bezbednosti o  saobraćajau.