Predmetna 2018/2019

Sedmaci na ekskurziji

Relacija: Leskovac-Fruška gora-Sremski Karlovci-Novi Sad-Leskovac

Vreme izvođenja: 16. i 17. april 2019.

Broj učenika 75

Razredne starešine: Ana Cvetković, Svetlana Nikolić, Dragan Bubnjević, Ana Stanković i Mirjana Krgović

1. dan

Polazak iz Leskovca u 7 sati. Vožnja auto-putem do Muzeja vazduhoplovstva i obilazak muzeja. Nastavak puta do Fruške gore - obilazak manastira Hopovo i Krušedol. Šetnja Sremskim Karlovcima (Karlovačka gimnazija, Patrijaršijski dom, Česma 4 lava, Saborna crkva). Odlazak u Novi Sad, smeštaj u hotelu Putnik, večera, diskoteka, noćenje.

2. dan

Doručak u hotelu. Obilazak Petrovaradinske tvrđave i Dunavskog parka kao i spomenika na Trgu slobode – spomenici Svetozaru Miletiću i J. J. Zmaju. Šetnja kroz grad. Ručak u hotelu. Napuštanje hotela i povratak u Leskovac sa usputnim zadržavanjima na auto-putu. Dolazak u Leskovac u 20 časova.

Svi vaspitno-obrazovni cilјevi ostvareni zahvalјujući angažovanju vodiča i predstavnika agencije Bavka turs. Učenici su se upoznali sa tekovinama  srpske kulture, istorije i tradicije u Vojvodini.

Sve je proteklo u najbolјem redu. Učenici nisu imali zdravstvenih problema.