Predmetna 2018/2019

Dan Evrope

Povodom Dana Evrope Narodna biblioteka „Radoje Domanović“ raspisala je literarni konkurs na temu Sloboda kao izvor sreće. Naši literarci u obe kategorije osvojili su nagrade u konkurenciji od 130 radova na nivou grada, a škola je dobila ѕahvalnicu za najveći broj poslatih radova.

Nagrade su osvojile:

• Teodora Drašković 7-2   druga nagrada
  • Vera Ristić 6-2                 treća nagrada
  • Lara Stojanović 4-2          prva nagrada
  • Anastasija Đokić 4-1        treća nagrada

Čestitamo nagrađenima i navodimo najlepše citate iz njihovih radova.

„Leti, ptičice moja, raširi krila i budi slobodna, jer je samo sloboda izvor sreće.“

„Sve loše stvari koje uskraćuju slobodu treba zaboraviti i okrenuti se dobroti, saosećanju i lјubavi.“

„Kao lјubav i drugarstvo,

Sloboda je najveće bogatstvo.“

„Nemojte životinje u kaveze zatvarati,

Nјihovu nesreću ne mogu vam dočarati!“

Učenici su govorili o slobodi na različite načine, o slobodi kao šansi da budemo bolјi, o slobodnim srcima koja lete visoko, o osmehu, o tome kako ona nema cenu, o slobodi govora, mišlјenja, igre, bez rata i okupatora, o slobodi životinja...