Razredna - 2017/2018

Hemijska radionica za četvrtake

Povodom Dana škole ,učenici četvrtog razreda učestvovali su u hemijskoj radionici u okviru projekta pod nazivom „Element u pokretu“.Projekat je odobren od strane Centra za promociju nauke.

Radionica je realizovana u prostorijama škole,

kroz igru u kojoj su učestvovale četiri ekipe. Po jedan član svake ekipe se kreće po štampanim poljima periodnog sistema elemenata koji se nalazi na podu, i na osnovu broja koji dobije bacanjem kocke napreduje prema cilju.Određena polja  sadrže pitanja koja čita jedan od moderatora igre. Kada učenik stane na takvo polje, on uz pomoć ostalih članova njegove ekipe pokušava da da odgovor. Tačan odgovor donosi napredovanje u igri.

Pitanja imaju različitu formu, neka pitanja su konkretna i odgovor je konkretna činjenica, a negde je kao odgovor na pitanje potrebno  rešiti rebus ili  zagonetku.

Pobedu odnosi ona grupa čiji član prvi stigne do cilja.

Nosioci  projekta su nastavnice hemije Vesna Stojanović,  Dragana Marković  i učitelj Zoran Ilić.