Razredna - 2019/2020

Šetam, gledam, vodič stvaram

Vreme realizacije: ponedeljak 23. 9. 2019. godine

Organizator/realizator aktivnosti: Trgoinsko–ugostiteljska škola, Muzej i učiteljica Ana Gavrilović

Cilj aktivnosti: Razvijanje ljubavi prema svom gradu, upoznavanje prošlosti i sticanje znaja o značajnim objektima Leskovca.

U saradnji sa Trgovinsko – ugostiteljskom školom i saradnjom sa roditeljima, učenici II-1 su sa učiteljicom Anom Gavrilović u ponedeljak 23.9.2019.godine, obišli nekoliko lokacija u gradu: Muzej, Gradksu kuću i crkvu Odžaklija. Pešačku turu su vodili učenici turističkog smera Trgovinsko-ugostiteljske skole sa profesorkom Dankom Ilić u saradnji sa kustosom muzeja Nebojšom Dimitrijevićem.

Učenicima je kroz legende, maštovito i zanimljivo opisivanje događaja iz prošlosti, kao i ambijentalno učenje, približena daleka prošlost i karakteristike našeg kraja.

Ovom šetnjom učenici su započeli novu temu projektne nastave „Šetam, gledam, vodič stvaram“  u kojoj je cilj da se iskoriste svi resursi škole i bliže okoline, da se uključe roditelji i koriste digitalni uredjaji za učenje i prikupljanje informacija, da se izađe iz okvira učionice i uči ambijentalno.

Na kraju ove teme učenici će napraviti odeljenjski vodič kroz naš grad.