Razredna - 2020/2021

Prvaci vole matematiku

Najmlađi učenici naše škole su 14. maja posetili izložbu „Matematika i priroda“ u dvorištu Centra za stručno usavršavanje koja je oraganizovana u okviru manifestcije „Maj – mesec matematike“.

Cilj ove aktivnosti je popularizacija matematike i nauke.

Prvaci su se upoznali sa raznovrsnim pojavama u oblasti matematike i prirodnih nauka putem brojnih eksponata kroz objašnjenja koje se prilagođena uzrastu učenika. Tako su imali prilike da saznaju šta je simetrija, zlatni presek, kako se dobija Fibonačijev niz, gde se mogu uočiti fraktali, kojom brzinom se razmnožavaju bakterije i obnovili geometrijske oblike, prave i duži. U Naučnom parku su isprobavali Botaničku slagalicu, upoznali se sa načinom rada sunčevog časovnika, posmatrali kako možemo da sami podignemo sebe, isprobavali kako se prenosi zvuk, upoznavali se sa izgledom ljudskog skeleta, bavili se iluzijom, igrali igrice. Najzanimljiviji deo izložbe bili su paličnjaci, insekti koji liče na grančice.

Poseta je organizovana u skladu sa merama za zaštitu koje se primenjuju u školi.