Razredna - 2021/2022

Da drugarstvo u školi ne boli

U okviru Dečje nedelje u CSU u Leskovcu u četvrtak, 7. oktobra 2021. godine, za učenike četvrtog razreda OŠ „Svetozar Marković“ organizovana je radionica sa temom „Da drugarstvo u školi ne boli“.

Cilj radionice bio je da se učenici informišu o nasilju, vrstama nasilja i da se upoznaju sa načinama reakcije na nasilje.

Na radionici je bilo živo. Učenici su prvo popunjavali anketu na osnovu koje je vođen razgovor. Neka od pitanja na koja su učenici dobijali i davali odgovore su: ko sve učestvuje u vršnjačkom nasilju, kakve su posledice nasilja, kako deca reaguju na nasilje, šta preduzimaju odrasli i dr. Zaključeno je da nasilje ne treba trpeti nego ga treba prijaviti, ne treba zbog straha zatvarati oči i okretati glavu na drugu stranu.

Istaknuto je da o nasilju treba da se govori i da drugarsvo ne treba da boli.