Razredna - 2021/2022

Svetski dan hrane

Ove godine 15. oktobra, učenici prvog, trećeg i četvrtog razreda naše škole su sa svojim učiteljicama obeležili Svetski dan hrane i mesec oktobar, kao mesec hrane, nizom aktivnosti.

Cilj ovih aktivnosti je da se upozna značaj pravilne ishrane i  da se shvati važnost kvaliteta namirnica koje se koriste u ishrani.

Prvaci su sa svojim učiteljicama pravili tanjire zdrave hrane i drvo zdravlja kroz likovne radionice, a onda su radove izložili na pano u hodniku škole. Trećaci i četvrtaci su obeležili mesec hrane izložbom likovnih radova i pripremanjem E-kuvara posnih jela, salata, dezerta i napitaka sa veroučiteljicom Katarinom Jović. Učenici su kroz ove aktivnosti saznali da hrana pređe dug put pre nego što se nađe na našem stolu i da različiti ljudi učestvuju u proizvodnji hrane. Na radionicama je istaknuto i kakva treba da bude pravilna ishrana i kakav je njen uticaj na zdravlje.