Skola nekad i sad

Slatka knjiga

Vrsta aktivnosti: Poseta biblioteke Radoje Domanović”

Vreme realizacije: utorak, 20.2.2018. godine

Organizator/realizator aktivnosti: Dečje odeljenje gradske biblioteke, ulenici 4/1 sa učiteljicom Anom Gavrilović

Cilj aktivnosti: Razvijanje ljubavu prema čitanju

U saradnji sa bibliotekarima dečjeg odeljenje biblioteke „Radoje Domanović” učenici 4-1 održali su čas srpskog jezika na dečjem odeljenju. U prijatnom ambijentu, okreženi knjigama učenike je pozdravila direktorka biblioteke I poželela dobrodošlicu. Bibliotekarke Vesna I Ana su deci ispričale nešto o biblioteci I fondu knjiga, o načinu upisa I održavanja klnjiga. Učenici su pričali o knjigama I autorima, prepričavali najlepše delove, pokayivali dnevnike čitanja, a biblioterke im pomogle da odaberu sledeće naslove I podju korak napred u čitanju dečje literature.

Drugi deo zimskog raspusta

Po školskom kalendaru za 2017/2018. godinu drugi deo zimskog raspusta počinje  1.2. 2018. godine.

Drugo polugodište počinje 12.2. 2018. godine.

Učenici razredne nastave drugo polugodište počinju u prepodnevnoj smeni, a učenici predmetne nastave u popodnevnoj.

adresa Osnovna škola "Svetozar Marković"

Leskovačkog odreda  6

16000 Leskovac