Parlamentarci humanitarci

Parlamentarci naše škole u svom planu rada imaju česte humanitarne akcije. Na spisku kojima doniraju svoja sredstva najčešće su organizacije koje se bave decom kao što je Dnevni boravak “Duga”, ali su često tu i pojedinci kojima je pomoć u tom trenutku potrebna.

Humanitarnom prodajom uskršnjih jaja, učenici su prikupili izvesna sredstva i kupili Milјani ortopedsko pomagalo. Milјana Stojilјković, učenica 6. razreda imala je atipični prelom noge, pa je sa ovim pomagalom omogućeno da pohađa nastavu do kraja školske godine. Ova akcija utoliko je značajnija jer, su učenici sami pritekli u pomoć videvši da se njihova drugarica otežano kreće. Milјani želimo brz oporavak, a našim parlamentarcima odajemo još jedno priznanje na humanosti.

parlamentarci humanitarci