Predmetna 2017/2018

Književna olimpijada – opštinsko takmičenje

Književna olimpijada za učenike 7. i 8. razreda održana je u subotu 10. marta 2018. godine  u OŠ „Kosta Stamenković“ u Leskovcu.

Našu školu na ovom opštinskom takmičenju predstavljalo je 5 učenica 7. razreda (Marija Pejić 7/1, Nikolija Mitić 7/1, Andrea Jovanović 7/1, Danica Drašković 7/3 i Iva Šaronjić 7/3) i 2 učenice 8. razreda (Anđela Petković 8/1 i Danica Nešić 8/1).

Učenice su vodile nastavnice  Ljubinka Đorđević  i Milena Stevanović. Sam tok takmičenja je prošao u najboljem redu, međutim, ono što je izazvalo negodovanje učenika i njihovih nastavnika je težina pitanja i njihova dvosmislenost. Pojedina pitanja su bila iznad republičkog nivoa. Rezultat takmičenja je bio taj da u prvom trenutku nismo imali nijednog učenika (oba razreda) koji bi se plasirao na okružni nivo. Nakon konsultacija sa Društvom za srpski jezik i odgovornim za ovaj test stigli su konačni rezultati.

Nivo prolaznosti je smanjen, tako da naša škola sada ima 3 predstavnika koji će predstavljati našu školu na daljem toku takmičenja.

To su učenice 7. razreda:

1. Danica Drašković 7/3;

2. Nikolija Mitić 7/1 i

3. Marija Pejić 7/1.

Ovom prilikom im čestitamo i želimo još bolji uspeh.