Predmetna 2017/2018

Čitalački maraton 2

U okviru Čitalačkog maratona Izdavačke kuće „Klett” 15. marta 2018. godine održana je druga radionica od predviđenih pet u ovoj školskoj godini.

Organizator i realizator: Violeta Aleksić, nastavnik srpskog jezika

Cilj aktivnosti: Razvijanje čitalačkih navika, ljubavi prema pisanoj reči i  formiranje kritičkog mišljenja.

Druga po redu radionica održana je  14. marta 2018.godine. Razgovaralo se o romanu „Kad su se drugi put razveli moji roditelji” autora Radisava Milića.

Učenici su pokazalai veoma zrelo razmišljanje o mnogim životnim vrednostima. Analizirajući postupke glavne junakinje romana, učenici su zaključili da je između mladih i odraslih često „tanka granica”, da deca umeju da budu zrelija od svojih roditelja i da je ljubav u osnovi svega i pokretač svega plemenitog.

Da je u životu važno imati cilj i boriti se za njega, jer jedino tada i naizgled neostvarive želje postaju moguće.

Na kraju je konstatovano da učenici uživaju u romanima i sa nestrpljenjem iščekuju treću knjigu i novu priliku za ovakve razgovore i druženje.