Predmetna 2017/2018

Republičko takmičenje iz TiT

Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije Republičko takmičenje iz tehničkog i informatičkog obrazovanja i tehnike i tehnologije održano je 11. i 12. maja u Vršcu, u OŠ „Jovan Sterija Popović”.

Predstavnik naše škole bila je Lola Stojanović, učenica V-2 odeljenja, sa nastavnicom Snežanom Milošević.

Na republičko takmičenje plasirala se i Emilija Jovanović, učenica VIII-1, ali iz opravdanog razloga nije učestvovala na njemu.

Na takmičenju je učestvovalo ukupno 675 učenika. Osim velikog broja najboljih takmičara iz cele zemlje, ovo takmičenje naročito zahtevnim čini i njegova koncepcija – najpre se morate dokazati na teorijskom delu i proći test znanja, a zatim sledi praktičan rad.

Nakon što je uspešno savladala oba ova dela i postigla najbolje rezultate, naša Lola je i uspešno odbranila svoj rad i tako osvojila priznanje najboljeg takmičara iz ove oblasti u našoj državi. Ostavila je 79 učenika 5. razreda iza svog imena na listi i osvojila prvo mesto!

Svaka čast, Lola!