Predmetna 2018/2019

Istražitelјi iz LE-a

U petak 15. marta 2019. godine u Naučnom klubu Centra za stručno usavršavanje u obrazovanju u Leskovcu realizovan je projekat „Istražitelјi iz LE-a“ koji po Javnom pozivu finansira Centar za promociju nauke.

Naši osmaci su zajedno sa osmacima OŠ“Vožd Karađorđe“ i OŠ“ Vasa Pelagić“  pokušali da otkriju misteriju nestanka nepoznate supstance iz hemijske laboratorije. Tragovi supstance nađeni su na „mestu zločina“. Učenici su na osnovu tragova ispitali  i detektovali  nestalu supstancu. Nakon izvođenja eksperimenata, učestvovali su u  zanimlјivim enigmatskim  igrama.

Autori i realizatori ovog projekta su: nastavnice hemije Vesna Stojanović i Dragana Marković i nastavnici fizike Dragan Stošić i Predrag Stojanović.