Predmetna 2018/2019

Petaci na ekskurziji

Vreme izvođenja:  od 16. 5. 2019 do 17. 5. 2019. godine.

Relacija:  Leskovac – Kruševac – Ljubostinja – Žiča – Kragujevac – Beograd - Leskovac

1.dan (16.maj 2019.)

U  05.20 završen je pregled autobusa od strane saobraćajne policije i autobus prevoznika „Frenki“ otišao je u Donju Jajnu po učenike petog četiri razreda.

U 06.00 bio je polazak ispred platoa škole. Nakon lagane vožnje stižemo do Pojata, gde pravimo pauzu od 30 minuta.Oko 10 sati stižemo u Kruševac gde smo posetili Lazarev grad i crkvu Lazaricu zadužbinu kneza Lazara.

U 11.30 obilazimo mn. Ljubostinja, zadužbinu kneginje Milice kod Trstenika. Kod Kralјeva obilazimo mn. Žiča, mesto krunisanja prvog srpskog kralјa Stefan Prvovenčanog, a potom odlazimo za Kragujevac gde posećujemo Spomen park Šumarice kao i muzej 21 oktobar. U 18.00 stižemo ispred hotela „Kragujevac“,smeštamo učenike u sobe a u 20.00 imali smo večeru. Od 21.30 počela je diskoteka za učenike,gde su se zadržali do 23.00 nakon toga učenici odlaze u sobe na spavanje.Po sobama su nastavili druženje sve do dva sata posle ponoći.

2.dan (17.maj 2019.)

Učenici su ustali u 6.30  doručak je bio između 7.00 i 8.00 po principu švedskog stola.Nakon doručka krećemo za Beograd. Prva destinacija naše prestonice bio je muzej savremene umetnosti na Novom Beogradu.

U 12.00 odlazimo u Planetarijum na Kalemegdanu gde su se upoznali sa planetama Sunčevog sistema i sazvežđima na nebeskom svodu,zatim smo imali šetnju Kalemegdanom, a posle toga oko 14.30 odlazimo u restoran  na ručak.Nakon ručka otišli smo u Zoološki vrt gde su se upoznali sa velikim brojem različitih životinja i ptica. U ZOO vrt smo se zadržali do 16,30 časova a odatle krećemo za hram Sv. Save a nakon obilaska hram krećemo za Leskovac. Prvu pauzu smo napravili kod Velike Plane u restoranu Mekdonaldsa, a drugu pauzu na Omv pumpi radi taoleta..

U Leskovac smo stili u 22.10 časova svi zdravi ,veseli i zadovolјni, tu su roditelјi preuzeli učenike.Moram da naglasim da na izvedenoj ekskurziji nije bilo nikakvih problema. Sve predviđene destinacije smo posetili.

Moramo da pohvalim agenciju „Bavka turs“ na profesionalnom pristupu izvođenja ekskurzije,na lepom odnosu kako prema učenicima tako i prema nastavnicima, na lepom smeštaju u hotel kao i na izvanrednoj hrani koju smo dobijali.Posebno bih pohvalio vodiča agencije Mikija koji se potrudio da se prijatno osećamo tokom ekskurzije.